Zeybekci: AKP’de beni eleştirebilecek bir kişi var

Zeybekci: AKP'de beni eleştirebilecek bir kişi var

AKP tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Nihat Zeybekci, AKP'de kendisini sadece Recep Tayyip Erdoğan'ın eleştirebileceğini söyledi.

14 Mart 2019 - 11:36 - Güncelleme: 14 Mart 2019 - 12:16

AKP tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Nihat Zeybekci, alkole ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle parti içinde eleştiri alıp almadığı konusunda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı işaret ederek Beni AK Parti'de eleştirebilecek bir kişi var dedi.

AKP İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Nihat Zeybekci, RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk oldu. 

Zeybekci, gazeteciler İsmail Saymaz, Akif Beki ve Yavuz Oğhan'ın sorularını yanıtladı.

İzmir'in siyasi tercihinden dolayı cezalandırılmadığını öne süren Zeybekci, İzmir siyasi tercihinden dolayı cezalandırılsaydı, kişi başına gönderilen bütçede Türkiye'deki en çok pay alan ikinci şehir olmazdı dedi.

Zeybekci, CHP'li rakibinin Tunç Soyer'in Projelerin bazıları Ankara'da onaylanmıyor ya da gerekli imzalar atılmıyor sözüne şu yorumu yaptı:

4 yıl 15 gün boyunca Ekonomi Bakanlığı yaptım. Aziz Kocaoğlu da benim dostum. Kendisine ağabey diyerek hitap ederim. Ama Aziz Kocaoğlu bir kere yanıma gelip 'Şu ihtiyacımız var' demedi.

Adaylık sürecinde alkole ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle parti içinde eleştiri alıp almadığı sorulduğunda ise, Zeybekci'nin yanıtı şöyle oldu:

Tunç Soyer'in CHP tarafından aday gösterilmesinde HDP'nin etkili olduğunu savunan Zeybekci, Tunç Soyer HDP ile işbirliğinden utanıyor. Neden utansın ki? diye konuşurken, Erdoğan ve iktidar kanadından HDP'ye yönelik yapılan 'terörist' yorumlarına da değindi.

Zeybekci, Yasalar HDP'ye seçimlere girme izni veriyor mu? Veriyor. Kamu vicdanını çok yaralayan bir parti. HDP'ye oy verenlerden değil, HDP yöneticilerinden bahsediyorum dedi.

Bu haber 68 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ergenlikte sigaraya başlamak, MS riskini artırıyor
Ergenlikte sigaraya başlamak, MS riskini artırıyor
Grammy ödüllü müzisyenler Madrid'de destansı bir performans sergileyecek
Grammy ödüllü müzisyenler Madrid'de destansı bir performans...