Veysel Tiryaki, gaziler Ampute futbol takımını ziyaret etti

Veysel Tiryaki, gaziler Ampute futbol takımını ziyaret etti

Yenimahalle belediye başkan adayı Veysel Tiryaki: “Engelli vatandaşlarımıza ve amatör sporcularımıza her türlü desteği vereceğiz”

17 Mart 2019 - 12:40 - Güncelleme: 17 Mart 2019 - 12:43

Cumhur İttifakı AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki, Ortodek Gaziler Ampute Futbol Takımını ziyaret etti. Bünyesinde 10’a yakın gazi barındıran, Gaziler Ampute Futbol Takımının sorunlarını dinleyen Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki, tüm zorlukların üstünden gelmeyi bilen sporcuları tek tek tebrik etti.

Avrupa bazında önemli başarılara imza atarak, Dünya Şampiyonu Ampute Milli Takımına en çok sporcu veren takımın Yenimahalle’de bulunduğunu öğrenerek kendilerini ziyaret etmek istediğini ifade eden Veysel Tiryaki, “Ampute Futbol takımımız Yenimahalle ile özdeşleşmiş, sayısız başarılara imza atmış amatör bir spor kulübümüz.

Avrupa’da da başarıdan başarıya koşan ve engellilerin azim ve inanç ile başarısını tüm dünyaya gösteren bu takımımıza elimizden gelen desteği vereceğiz. Azmeden, topluma örnek olan ve Yenimahalle’nin adını gururla Türkiye’ye duyuran engelli bireylerimizin ve amatör sporcularımızın her zaman yanında olacağız” diye konuştu.

TÜRKİYE’DE BİR İLK “YENİMAHALLE TOPLUM MERKEZİ”

15 yıllık belediye başkanlığı sürecinde, her mahalleyi spor merkezleri ile donattığını ve amatör sporcuların en büyük destekçisi olduklarını söyleyen Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye için çok önemli bir kulüp ve engelli bireylerimiz için örnek bir takım olan Gaziler Ampute Futbol Takımımızı ziyaret ederek, sorunlarını dinledik. Yenimahalleliler 31 Mart günü onay verirse, engelli bireylerimizin en büyük eksiklikleri olan tesis sorunlarını hemen çözeceğiz. Amatör sporu ve engelli bireylerimizi desteklemeye, onların başarıları ile gurur duymaya, ne zaman arzu ederlerse kendimizi yanlarında hissettirmeye çalışacağız.

Yenimahalle Toplum Merkezi de dezavantajlı bireylerimiz için hazırladığımız projelerden sadece bir tanesi. Bu proje Türkiye’de bir ilk olacak. 240 dönüm bir alan üzerinde, yaşlı yaşam evi, kadın dayanışma, engelliler destek merkezi ve bağımlılıkla mücadele merkezleri gibi dezavantajlı gruplara destek verecek bir merkez kuracağız. Bu merkezleri vatandaşlarımızın topluma yeniden kazandırılması, istihdam edilmesi, eğitilmesi ve psiko-sosyal destek sağlanması amacıyla tasarladık.”

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 446 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Sosyalleşirken topladığımız virüslerle sokağa çıkma kısıtlaması günleri evde misket oynayalım!'
'Sosyalleşirken topladığımız virüslerle sokağa çıkma...
Çağla Şıkel, yasağı deldi
Çağla Şıkel, yasağı deldi