Ünlü sanatçı Çayyolu’nda Kemençe kursu vermeye başladı

Ünlü sanatçı Çayyolu'nda Kemençe kursu vermeye başladı

Rize doğumlu ünlü müzisyen ve kemençe ustası Kemençeci Savaş Kandemir Çayyolu’nda özel kemençe kurslarına başladı. 6 yaşında kemençe çalmaya başlayan ve müzisyen bir aileden gelen Kemençeci Savaş’ın onun üzerinde yayınlanmış klipi bulunuyor.

08 Kasım 2018 - 22:30 - Güncelleme: 09 Kasım 2018 - 00:03

10 yıldır Çayyolu’nda ikamet eden Kemençeci Savaş, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İnşaat Bölümünü bitirdikten sonra sanatını İstanbul’da icra etmeye başladı.

“Karadeniz müziğini daha geniş kitlelere duyurmak için İstanbul’u seçtim” diyen Kemençeci Savaş, İstanbul’da Karadeniz müziği sanatçılarıyla birlikte çalışmalara başladı. Seslendirdiği parçaları seçerken özellikle kendi bestelerine öncelik tanıyan müzisyenin 100’ün üzerinde yayınlanmış bestesi bulunuyor.

src=https://www.cayyolu.com.tr/images/genel/savas.jpg

Rize’de eğitim merkezi açtı

İstanbul’da sanatını icra ederken memleketinden gelen yoğun istek üzerine Rize’de “Pulika Kemençe Evi” isminde sanat merkezi açan Kemençeci Savaş, sanat evinde birçok müzisyen yetirtirdi.

Sanat Evin’de kemençe eğitiminin yanı sıra Karadeniz Horon ve Folklor ekibini oluşturarak birçok uluslararası yarışmaya katıldı. Karadeniz sanatçılarına beste ve müzik veren Kemençeci Savaş özel TV kanallarında da programlar yaptı. TRT’de Gezelim Görelim programında kemençesi ile Rize’yi tanıtan sanatçının 2 adet müzik ödülü bulunuyor.

Ankara’ya özel olarak davet edildi

Ekibiyle özel gecelerde horon oynatan ve kemençe çalan sanatçıyı merkezi Ankara’da olan Rizeliler Derneği tarafından Ankara’ya Hamsi Festivaline özel sanatçı olarak davet etti. Ankara’ya geldikten sonra sanatını Ankara’da icra eden Kemençeci Savaş, 10 yıldır Ankara Çayyolu’nda ikamet ediyor.

Ankara’da eğitimci sanatçı kimliğine uygun olarak hem özel gecelerde sahne almaya devam eden aynı zamanda özel kemençe eğitimleri veren Kemençeci Savaş’a 0 536 469 57 22 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bu haber 45 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ozan Tufan'a sürpriz talip
Ozan Tufan'a sürpriz talip
Bir zamanların vergi rekortmeni şirket konkordato ilan etti
Bir zamanların vergi rekortmeni şirket konkordato ilan etti