UEFA’dan Fenerbahçe ve Galatasaray’a müjde

UEFA'dan Fenerbahçe ve Galatasaray'a müjde

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, yeniden seçilmesi sonrasında Finansal Fair Play kurallarının esnetileceğini açıkladı.

10 Şubat 2019 - 13:32

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, yeniden seçilmesinin ardından La Repubblica'ya yaptığı açıklamada Finansal Fair Play kurallarını esneteceğini açıkladı.

Türkiye'de Fenerbahçe ve Galatasaray, İtalya'da Milan'ın sorun yaşadığı yeniden yapılanma anlaşmaları ile ilgili olarak Ceferin, Avrupa futbolunda yeni bir denge oluşturacağız.

Bunun için FFP kurallarında reforma gideceğiz. Her kulübün kendi potansiyeline ulaşmasını istiyoruz.

Maddi açıdan kendini kanıtlamış kulüplerin harcama özgürlüğünü artıracağız. Ayrıca, yeniden yapılanma anlaşmalarını biraz daha esneteceğiz ifadelerini kullandı.

 Aleksander Ceferin, ayrıca Türkiye'nin de aday olup alamadığı ve oylamada şaibelerin olduğu EURO2016 ve EURO2024 örnekleri sonrası, Finalleri ve turnuvalara ev sahipliği yapacak yerleri, bundan sonra daha fazla şeffaflıkla inceleyecek ve oylayacağız. açıklamasını yaptı.

FENERBAHÇE VE GALATASARAY'IN YAPILANDIRMA ANLAŞMALARI

Galatasaray, 2022'ye kadar UEFA iel bir yapılandırma anlaşması yapmıştı. Sarı kırmızılı kulüp, anlaşma gereği transfer harcamalarında ve maaş bütçesinde belli sınırlandırmalara gitmeyi kabul etmişti.

 Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise Aziz Yıldırım döneminde yapılan anlaşmaya uyamayacaklarını, Ağzımızla kuş tutsak olmaz diyerek açıklamıştı. Fenerbahçe, 31 Ocak'ta UEFA ile yaptığı görüşme sonrası daha fazla umutlanmıştı. 

Bu haber 93 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Skandal 'civciv çıkarma' oyununa soruşturma
Skandal 'civciv çıkarma' oyununa soruşturma
Emine Bulut cinayetiyle ilgili flaş gelişme!
Emine Bulut cinayetiyle ilgili flaş gelişme!