Trump’tan ilk yorum

Trump'tan ilk yorum

ABD'de yapılan ara seçimlere ilişkin Trump'tan ilk açıklama geldi.

07 Kasım 2018 - 10:14

ABD'de yapılan ara seçimlerde, Cumhuriyeteçi Parti ABD Senatosu’ndaki üstünlüğünü korumayı başarırken, kesin olmayan sonuçlara göre, Temsilciler Meclisi’nde Demokratlar çoğunluğu elde etti.

Amerikalılar Salı günü yapılan ara seçimlerde milletvekillerinden oluşan Temsilciler Meclisi’nin 435 üyesinin tümünü, her bir eyaletten 2 senatör olmak üzere toplam 100 senatörden oluşan ABD Senatosu’nun da 35 üyesini belirlemek için sandık başına gitti.

Başkan Donald Trump ve Cumhuriyetçi Parti için son derece önem taşıyan ara seçimlerde ayrıca 50 eyaletten 36’sının valileri de belirlendi.

New York’un da içinde bulunduğu doğu bölgesinde Türkiye saati ile Çarşamba sabahı 04:00’da sona eren seçim sonuçlarında ilk gelen bilgilere göre Cumhuriyeteçi Parti ABD Senatosu’ndaki üstünlüğünü korumayı başarırken, kesin olmayan sonuçlara göre, sekiz senenin ardından Temsilciler Meclisi’nde Demokratlar çoğunluğu elde etti.

MUHTEŞEM BİR BAŞARIYDI

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders yaptığı açıklamada, “Sonuçlar, Trump’ın politikalarında değişikliğe neden olmaz” ifadesini kullandı. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra ABD Başkanı Trump seçimi değerlendirdi. Trump, “Bu gece muhteşem bir başarıydı, herkese teşekkürler” dedi.

Bu haber 107 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Napoli, Eljif Elmas transferini doğruladı
Napoli, Eljif Elmas transferini doğruladı
'Behzat Ç. : Bir Ankara Polisiyesi'nin afişi yayınlandı
'Behzat Ç. : Bir Ankara Polisiyesi'nin afişi yayınlandı