Tren kazası taşerona yaradı!

Tren kazası taşerona yaradı!

YHT seferleri geçici olarak Eryaman istasyonuna alındı . Son kazadan sonra sinyalizasyon çalışmaları başlayınca, Ankara hareket noktası geçici süre Eryaman istasyonu oldu.

03 Şubat 2019 - 18:53

13 Aralık 2018 tarihinde Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren, Yenimahalle Marşandiz istasyonunda yol kontrolüyle görevli kılavuz trene çarptı.Kazada 3'ü makinist 9 kişinin hayatını kaybetti 86 kişi yaralandı.

YHT'nin Tandoğanda bulunan hareket merkezi kazadan sonra geçici olarak Eryaman istasyonuna alındı. Kazadan önce ücretsiz olan Eryaman istasyon otoparkı kazadan sonra ücretli oldu.

Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz Çayyolu Haber Dergisi yayın Kurulu üyesi Metin Altay şunları söyledi;

Son kazadan sonra sinyalizasyon çalışmaları başlayınca, Ankara hareket noktası geçici süre Eryaman istasyonu oldu.

TCDD’den vatandaşa verilen bilgi bu..

Durum bu olunca anılan istasyonda yoğunluk arttı.Devasa otopark iştahları kabarttı,uyanık bazı çevreler, TCDD ya da Ulaştırma Bakanlığı’na baskıları artırdı…

Seçim öncesi herkesi memnun etme telaşına düşen siyasi otorite, baskılara boyun eğip Eryaman İstasyon otoparkını taşerona verdi. Vatandaşı düşünen yok.

Yolcu karşılayan ya da aracını koyup trenle İstanbul, Konya vd yerlere giden ya da şehir içi banliyö trenini kullananlar otoparkçı taşerona harcını ödemekle karşı karşıya kaldı.

Tren kolaylıktır, ucuz seyahattir, vatandaş yani kamu yararına bir araçtır. Aracınızı bırakamayacağınız ya da pahalı bırakacağınız yerde tren seyahatinden vazgeçersiniz.

Otoparkın ücretli hale gelmesi, trenden caydırır. Yolcu karşılamaya gelen, aracını çok kısa süre oraya bırakan yada aracını bırakıp banliyö kullanan vatandaşın suçu nedir ?..

Hemen girişe bariyer yapmalar, daracık yolları dubalarla bölmek vatandaşa eziyet ve ziyandır. Bu istasyon merkezi yerlere uzaktır. Belediye ringleri yetersiz, planlı programlı değildir.

Aracı ile geleni, taksici ya da otoparkçı insafına terk etmek hakkaniyetle bağdaşmaz, vatandaşa bu denli eziyet edilmez.

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 260 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Instagram, kullanıcılarına sahte içerikleri işaretleme işlevi sunacak
Instagram, kullanıcılarına sahte içerikleri işaretleme işlevi...
Meteoroloji'den 3 bölge için kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji'den 3 bölge için kuvvetli yağış uyarısı