THY’de yeni skandal! Eşi yürümesin diye talimat yağdırdı

THY'de yeni skandal! Eşi yürümesin diye talimat yağdırdı

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, eşi yürümesin diye uçakların pasaport kontrolüne yakın yere park edilmesi talimatı verdi

06 Haziran 2019 - 13:03 - Güncelleme: 06 Haziran 2019 - 19:45

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün'ün eşiyle birlikte Atatürk Havalimanı'ndan yapacağı seyahat için uçakların pasaport kontrolüne yakın bir noktaya park edilmesi talimatı verdirdiği öne sürüldü. Üstün 40 ayrı şirkete kayyım olarak atanması ile gündem olmuştu. 

Airport Haber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık'ın paylaştığı 2017 yılına ait maillere göre, uçakların pasaport kontrolüne yakın kapılardan birine park edilmesi talimatının THY Basın Müşavirliği Büro Şefi tarafından verildiği görülüyor.

Üstün, son günlerde 40 kayyım şirketindeki yönetim kurulu üyeliği göreviyle gündeme gelmişti.

Airport Haber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık'ın verdiği bilgilere göre, Yahya Üstün'ün 2017 yılında eşi ile birlikte Atatürk Havalimanı'ndan Londra'ya yapacağı seyahat için uçakların pasaport kontrolüne yakın olan 215, 216 ya da 217 numaralı kapılardan birine park edilmesi istendi. Kıdık, talimata ilişkin verileri THY Basın Müşaviri Yahya Üstün eşi yürümesin diye uçakların pasaport kontrolüne yakın yere park edilmesi talimatını işte böyle veriyor şeklinde paylaştı.

Umarım kötü yönetenler ders çıkartır

Ayrıca Kıdık'ın paylaşımında, THY'nin uçuş işleri yetkililerine 'business' yolcu ikramı, uçakların temizliği, bagaj takibi ve uçak içi eğlendirici ürünler gibi konularda dikkat edilmesi talimatı verildiği de görüldü.

Kıdık, sosyal medya hesabından yaptığı ardından, THY'mizin zarar görmemesi adına başkaca belge, bilgi yayınlamak istemiyorum. Umarım kötü yönetenler ders çıkartır dedi.

Talimat sosyal medyada tepki çekerken, bir kullanıcı 2018 yılında borsaya 4 milyar 45 milyon lira kâr; Maliye’ye 7.8 milyar zarar açıklayan THY için Oyuncak etmişler koca şirketi. Milyar dolar zarar açıklarken şu e-mailler ile zaman harcamak bile yeteri kadar utanç verici yorumunda bulundu.

Bu haber 210 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çağla Şıkel, yasağı deldi
Çağla Şıkel, yasağı deldi
Yeni yayınlanan kitap sayısı arttı
Yeni yayınlanan kitap sayısı arttı