Talat Atilla: Medya derimi yüzse, mahkemeler müebbet verse...

Talat Atilla: Medya derimi yüzse, mahkemeler müebbet verse...

'Saray'a giden CHP'li Muharrem İnce' iddiasının kaynağı gazeteci Talat Atilla sosyal medya hesabından bir açıklama daha yaptı.

24 Kasım 2019 - 20:09 - Güncelleme: 24 Kasım 2019 - 20:10

Gazeteci Talat Atilla sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Kendisini eleştirenlere vurgu yapan Atilla, “Yayın organlarında, sosyal medyada benimle hesabı olan, daha önce eleştirdiğim ne kadar soytarı, iki yüzlü, itibarı sadece şöhret olan gazeteci ve politikacı varsa, haberi maske yaparak bana hakaret ettikleri gibi manipülasyon yapıyorlar.

Engin Özkoç: Partiyi yıpratacak her türlü açıklamadan partililerin kaçınması gerekir

Amacı sadece eleştiri olan, ‘aslında ne oldu?’ diye sorgulayanlara saygım var. Ancak iş o kadar çığırından çıktı ki, ‘sorularına yanıt vermediğim gazeteciler’ bile TV’ye çıkıp beni eleştirecek kadar küçüldüler. Onlara karşı hukuki ve yazı yanıtlarım olacak.

Stajyer gazetecilik yapanlar bile bilirler ki, gazeteciler birbirlerine haber jesti yapar. Rahmi Turan’ da Uğur Dündar’da sahibi olduğum siteye, ismime ve haberlerime defalarca yer verdikleri için onlara yaptığım bir jesttir bu. Bugüne bakınca bunun hata olduğunu görüyorum” dedi.

“HABERİ BEN YAPMALIYDIM”

Haberi kendisinin yapması gerektiğini vurgulayan “Haberi ben yapmaliydım. Kemal beyin ‘Biliyorum ama açıklamam’ sözleri yerine bana saldırmayı, altından komplolar uydurmayı tercih edenler; güçlü gördüklerinin eteklerine sığınıp, kolay gördükleri hedefe ateş eden, hem CHP’ye hem iktidara yaranmak isteyen korkak ve zavallılar

Aslında ne oldu? diye sorgulayanlara saygım var. Ancak iş o kadar çığırından çıktı ki, sorularına yanıt vermedigim gazeteciler bile tv'ye çıkıp bana hakaret edecek kadar küçüldüler. Onlara karşı hukuki ve yazı yanıtlarım olacak.

Geçmişte yaptığım ve doğruluğu ortaya çıkan yuzlerce haberim, 50'ye yakın ulusal ve uluslararası ödülümü, beni kriminalize etmeye çalışanların suratına çarpıyorum! Hiç kimseye verilemeyecek hesabım yok. Rahmi Turan Kaynağı açıklamam dediği için Rahmi beyi korumak maksadıyla açıklamadım dedi.

Atiila açıklamasını, Ama Rahmi beyin bunaldığını görünce defalarca Ben olduğumu açıklayacağım demek için aradım ama yanıt vermedi. O sırada bana oda tv sorunca, TV'de Kaynağı açıklamam doğru olmaz dedigi için Rahmi beyi yalancı çıkarmamak için benim demedim. ifadeleriyle sürdürdü. 

Talat Atilla'nın açıklamasının devamı şöyle oldu:

Turan abimdir. Onu ve hiç kimseyi bilerek hayatım boyunca manipüle etmeyecegime beni tanıyanları ve rabbimi şahit tutarım. Rahmi abiyi anlıyorum. Ona saygım da sevgim de devam ediyor. Benim sitem de yıllarca baş yazarlık yaptı. Canı sağ olsun. Dün de duayen yazardı, bugün de. 

Kılıçdaroğlu'nun Fox'da ifade ettigi sözler ortada... Biliyorum, açıklayamam dedi. Haber bana geldiğinde çok iddialı bulduğum için getiren CHP'liden Sizin partinizin mensubu olduğu için bunu Kemal beyden yüzde yüz doğrudur ifadesini alman şart dedim

Kılıçdaroglu'ndan yüzde yüz doğru yanıtını alarak bana getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan çok iddialı konuşunca, yeniden sordum. Yine yüzde yüz yanıtı geldi. Parçaları toplayınca; Kılıçdaroğlu'nun doğruluğundan emin olduğu haberin çıkmasını arzu ettigini anlıyorum.

Kılıçdaroğlu, TV'de söylediği Dogrudur ama açıklamam sözünü nasıl söylediyse... Haber kaynağıma, TV'ye çıkmadan önce kendisine dogrulattığım bu haberden haberi olduğunu artık acıklamalıdır. Beklenen ne? Haber kaynağımı deşifre etmem mi?

Haber kaynağımı.. Medya derimi yüzse.. Mahkemeler müebbet verse... Bana saldıranlar alçaklıkta sınır tanımasa da açıklamayacağım.... Kılıçdaroğlu'nun kendisini ve partisini yıpratmamak için kamuoyuna açıklama zorunluluğu var. Ve mutlaka açıklayacağından da şüphem yok

Bu haber 215 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çağla Şıkel, yasağı deldi
Çağla Şıkel, yasağı deldi
Yeni yayınlanan kitap sayısı arttı
Yeni yayınlanan kitap sayısı arttı