Savunmasını beğenmedikleri avukata akıl hastanesi cezası

Savunmasını beğenmedikleri avukata akıl hastanesi cezası

Mahkeme savunmasını beğenmediği avukatın akıl hastanesinde müşaade altına alınmasına karar verdi.

08 Ocak 2019 - 10:05 - Güncelleme: 08 Ocak 2019 - 20:10

Avukat Muhittin Köylüoğlu İstanbul Adliyesi girişinde arama yapmak isteyen özel güvenlik görevlileriyle tartıştığı için hakkında, “Hakaret” ve “Özel güvenlik görevlilerine mukavemet” suçlamasıyla dava açıldı.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada avukat Köylüoğlu, “Yargılanmamın esas nedeni benim mesleki anlayışım. Hâkim ve savcıların odaları arandı. Ketıllarına el konuldu. Hâkim kararı olmadan arama ve el koyma kararına tek bir hâkim tepki vermedi. Kendi mesleki onurlarını korumadılar” dedi. Savunması devam ederken Köylüoğlu duruşma salonundan atıldı.

Ardından heyet, suç duyurusunda bulunduğu Köylüoğlu hakkında skandal bir karara imza attı. Mahkeme, Köylüoğlu’nun ikinci celsede de aynı konuları gündeme getirdiğini belirterek, sanığın meslektaşlarını aşağılayarak kendi mesleki konumunu ve rüçhaniyetini ortaya koymaya çalıştığını bu yaklaşımın sağlıklı bir ruh halini yansıtmadığını öne sürdü.

Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar'ın haberine göre, mahkeme heyeti Köylüoğlu’nun duruşmadaki savunmasında paranoid ve şizofreni rahatsızlığını çağrıştıran durumlar olduğunu öne sürerek Köylüoğlu’nun 3 hafta süre ile Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde müşahede altına alınmasını ve cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığının tespit edilmesine karar verdi.

Öte yandan, Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri dün ofisine giderek, Köylüoğlu’nu hastaneye götürmek istedi. Ancak Köylüoğlu ofiste bulunamadı.

Bu haber 78 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bütçe açığı 66.5 milyarı, örtülü 1 milyarı aştı
Bütçe açığı 66.5 milyarı, örtülü 1 milyarı aştı
CHP'den 69 ay tepkisi: Eğitimde deneme yanılma olmaz
CHP'den 69 ay tepkisi: Eğitimde deneme yanılma olmaz