Nihal Olçok’tan Devlet Bahçeli’ye ’idam’ hatırlatması

Nihal Olçok'tan Devlet Bahçeli'ye 'idam' hatırlatması

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok şehit olan Nihal Olçok'un Devlet Bahçeli'ye idam hatırlatması yapması üzerine MHP'liler ve Olçok arasında polemik yaşandı.

11 Ağustos 2019 - 16:17 - Güncelleme: 13 Ağustos 2019 - 14:11

İki gün önce Meclis’te grubu bulunan AKP, CHP, İYİ Parti ve MHP, ABD’ye çağrı yaparak FETÖ lideri Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesini istedi.

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok şehit olan Nihal Olçok, sosyal medya hesabından bu haberi paylaştı ve MHP lideri Devlet Bahçeli’yi ekleyerek şöyle yazdı:

Terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan hakkında verilen idam kararı, dönemin hükümeti tarafından Avrupa Birliği yasaları kapsamında iptal edilmişti. İptal kararını alan hükümetin Başbakan’ı merhum Bülent Ecevit, Başbakan Yardımcıları ise Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz’dı.

Nihal Olçok’un Devlet Bahçeli’yi ekleyerek bu hatırlatmayı yapması üzerine, MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Olçok’a sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Büyükataman da mesajında Nihal Olçok’u ekleyerek, “Sayın Devlet Bahçeli'ye sürekli suretle ve gerçek dışı söylemlerle saldırmak, kendisine bir şey kazandırmayacağı gibi şehit evladının ve eşinin aziz ruhlarını yaralayacaktır” diye yazdı.

Büyükataman’ın o mesajları şöyle:

Nihal Olçok da Büyükataman’ın bu mesajları sonrasında, “İftiradan Allah’a sığınırım, tek derdim hakkaniyet...” diye yazdı ve bir Youtube videosu paylaştı. O videoda dönemin Başbakan’ı Ecevit ile Başbakan Yardımcıları Bahçeli ve Yılmaz yer alıyor. Video, Öcalan’ın idamının askıya alınması konusu işleniyor.

Bu haber 97 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Forma alamayınca gözyaşı döken çocukları teselli yarışı
Forma alamayınca gözyaşı döken çocukları teselli yarışı
Burcu Kara 'yaptığım hatalar' dedi, gözyaşlarına boğuldu!
Burcu Kara 'yaptığım hatalar' dedi, gözyaşlarına boğuldu!