n11’de ’bile bile’ skandal: n11’e Put Adam’ boykotu

n11'de 'bile bile' skandal: n11'e Put Adam' boykotu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e hakaretler içeren Put Adam isimli kitap hakkında soruşturma başlatıldı. n11 soruşturmaya rağmen kitabı satışa sunarken, söz konusu kitabı basan yayınevi için de suç duyurusu yapıldı.

23 Ağustos 2019 - 11:11

Geçtiğimiz ay ortaya çıkan ve Mustafa Kemal Atatürk'e hakaretlerin yer aldığı Put Adam isimli roman hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından soruşturma başlatılırken, soruşturmanın ardındaki detaya Yeniçağ gazetesinden Erdem Avşari ulaştı.

Avşar'ın haberine göre kitabın satışa çıkarılmasının ardından e-ticaret sitesi n11.com ile iletişime geçen Ergün Tekin isimli bir vatandaş, skandal kitabın satıştan kaldırılması için firmaya başvuruda bulundu.

Kitabın içeriğinin belirtilmesine rağmen kitabı satıştan çekmeyen n11.com'un kitabı tanıtım metni ise dikkat çekti. Söz konusu kitap için Efsane nitelendirmesinde bulunan sitenin, kitabın bakanlıktan onay aldığını savunması ise dikkat çekti.

AYNEN BİLE BİLE

Öte yandan n11.com üzerinden kitabı basan yayın evi ile de iletişime geçen vatandaşın aldığı cevap ise kitabın basılmasındaki niyeti gözler önüne seriyor.

Yayın evine kitap hakkındaki şikayetini ileten vatandaşın, “Put Adam kitabını satarak bu ülkenin kurucusu M. Kemal Atatürk hakkında düzmece dolu iftiralarla insanların beynini yıkamaya kalkışarak bu vatana ihanet etmektesiniz. Ve bile bile bunu da yapıyorsunuz. Bu ülkenin kurucusuna ihanet ettiğinizi biliniz” mesajına gelen cevap ise şöyle; Aynen bile bile

Yayın evinin skandal cevabının ardından suç duyurusunda bulunduğunu belirten vatandaş, yapılan bütün yazışmalara ve n11.com'a yaptığı uyarılara rağmen skandal kitabın soruşturma açılana kadar satıştan kaldırılmadığını belirtti.

YAYIN EVİNİN KİTAPLARI SATILMAYA DEVAM EDİYOR

Yaşanan olayların ve soruşturma açılmasının ardından skandal kitabı satıştan kaldıran n11.com'un ise Zeynep Kitapevi isimli yayınevinin kitaplarını satmaya devam ettiği belirtildi. 

Bu haber 182 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Sosyalleşirken topladığımız virüslerle sokağa çıkma kısıtlaması günleri evde misket oynayalım!'
'Sosyalleşirken topladığımız virüslerle sokağa çıkma...
Çağla Şıkel, yasağı deldi
Çağla Şıkel, yasağı deldi