İşçiler 8 ay sonra zafere ulaştı

İşçiler 8 ay sonra zafere ulaştı

Nakliyat-İş Sendikası bugün yaptığı açıklamada Makro/Uyum market işçilerinin tazminatlarının işçilere ödendiğini duyurdu.

09 Kasım 2018 - 21:15 - Güncelleme: 09 Kasım 2018 - 21:18

Makro Market'e ait Uyum Marketler zincirinin 56 mağazası ve Makro Market'in 17 mağazası geçen Mart ayında 105 milyon TL’ye Migros’a satılmıştı. Bu satışın ardından toplamda 73 mağazadan bin 500 işçinin işine son verildi ve işçilerin tazminatları ödenmedi.

Bunun üzerine Makro/Uyum Market işçileri kıdem tazminatlarının ödenebilmesi için Nakliyat-İş Sendikası’ndan destek istediler. İşçiler, Nakliye-İş Sendikası’nın da desteğiyle 8 aydır sürdürdükleri mücadelelerini bugün kazandılar.

İşçilerin tazminatları bugün ödendi. Nakliyat-İş Sendikası bugün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Direniş destanı zaferle sonuçlandı. Sendikamız öncülüğündeki bu direniş Türkiye İşçi Sınıfı tarihinde pek örneği olmayan bir süreçle zaferle sonuç alındı. İşçiler tazminatlarını aldılar… Her türlü baskı, gözaltılar ve açılan davalara karşın kararlılıkla direnen ve direnişlerini zaferle taçlandıran Uyum/Makro işçileri karşısında üç maymunu oynayanlar, sarı sendikacılarla işbirliği adına direnişler karşısında duyarsız kalanları başta DİSK yönetimini, diğer konfederasyonlar direniş destanımızı izole etmeye çalışanları işçi sınıfımız, direnişçiler unutmayacaktır.”

 

Bu haber 144 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üniversite sınavı sonrası bunalıma giren genç kız kendini balkondan attı
Üniversite sınavı sonrası bunalıma giren genç kız kendini...
Meral Akşener'den Saray'a: Bir zahmet tarifeli uçakla uçun!
Meral Akşener'den Saray'a: Bir zahmet tarifeli uçakla uçun!