AKP'li Belediye Meclis üyesinden skandal sözler: Köpek öldürmek bizim işimiz

Yunak Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Bülent Karakoç’un, sokak hayvanlarının sayıca artması üzerine belediyeden yardım isteyen yurttaşa yanıtı, “Köpek öldürmek, yok etmek bizim işimiz. O kolay da köpeklik yapanlarla da uğraşırız” oldu.


AKP'li Belediye Meclis üyesinden skandal sözler: Köpek öldürmek bizim işimiz

Hayvanları Koruma Kanunu’nun, “Kontrolsüz üremeyi önlemek amacıyla toplu yaşanan yerlerde beslenen kedi ve köpeklerin kısırlaştırılması esastır” hükmünü yok sayarak sokak hayvanlarını imha ettiği ileri sürülen Yunak Belediyesi, şimdi de AKP'li Belediye Meclisi Üyesi’nin sözleriyle gündeme geldi. Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Bülent Karakoç’un, sokak hayvanlarının sayıca artması üzerine belediyeden yardım isteyen yurttaşa yanıtı, “Köpek öldürmek, yok etmek bizim işimiz. O kolay da köpeklik yapanlarla da uğraşırız” oldu.

Karakoç’un skandal sözlerinin ardından İçişleri Bakanlığı’na seslenen yurttaşlar, “Köpek öldürmek bizim işimiz” diyen belediye meclis üyesinin görevinden alınmasını istedi. Tepkilerin artması üzerine paylaşım silindi.

Karakoç daha sonra facebook hesabı üzerinden, Kamuoyuna duyrulur Bir arkadaşımın yaptığı paylaşıma yaptığım yorum farklı yerlere çekilerek sosyal medyaya servis edilerek bir karalama ve linç kampanyası başlatılmıştır orada bahse konu cümle bir şahsa atfen kullanilmistir çevremdeki herkes beni tanır ve hayvan sevgimi bilir konunun bu şekilde bilinmesini saygılarımla arz ederim paylaşımını yaptı. Ancak Karakoç'un facebook hesabından profil fotoğrafları dahil olmak üzere tüm fotoğrafların silindiği görüldü. 

CEZA SUÇLARI KAPSAMINA ALINMALI

Birgün gazetesinden Mustafa Mert Bildircin'e konuşan Hayvan Hakları Federasyonu ‘ndan (HAYTAP) Pelin Sayılgan, “Zehirlemek vicdani olmamakla birlikte sokak hayvanı nüfusunu kontrol altına almakta da etkili bir yöntem değil” dedi.

Hayvanlara işkence yapmanın ve öldürmenin ceza suçları kapsamında değerlendirilmesi için mücadele ettiklerini söyleyen Sayılgan, “Bunun bir kamu görevlisi tarafından yapılması durumunda cezaların bir misli artırılması gerektiğini savunuyoruz” dedi.