Game of Thrones’un yaratıcıları HBO’dan ayrılıyor

Game of Thrones'un yaratıcıları HBO'dan ayrılıyor

Game of Thrones dizisinin yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss, bundan sonraki projeleri için HBO'dan ayrılmaya hazırlanıyor.

27 Temmuz 2019 - 09:11

Dünyanın dört bir yanında izleme rekorları kıran Game of Thrones dizisinin yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss, bundan sonraki projeleri için Amerikan televizyon devi HBO'dan ayrılmaya hazırlanıyor. Benioff ve Weiss'in Amozan veya Netflix'i gündemlerine aldıkları konuşuluyor.

NETFLİX ÇOK CAZİP BİR TEKLİFLE GELDİ

Variety dergisinin ve Hollywood Reporter'ın haberlerine göre, Benioff ve Weiss'ın anlaşmaya yakın olduğu kurumlar, Amazon, Netflix ve Disney. Bu üç yayın devi arasında ikiliyi kapmak için kıyasıya bir rekabet var. Hollywood Reporter, iki hafta öncesine kadar ikilinin Amazon ile anlaşmaya çok yakın olduğunu, ancak Netflix'in çok cazip bir teklifle rekabetin içinde yerini aldığını belirtti.

DİSNEY'LE ÇALIŞIYORLAR

Disney'in ise ikiliye Fox televizyonlarında yayımlanacak bir film ve dizi projeleri ile yaklaştığı belirtiliyor. Benioff ve Weiss, halihazırda yeni Star Wars (Yıldız Savaşları) üçlemesi için Disney ile çalışmakta.

200 MİLYON DOLARLIK BİR ANLAŞMA ARAYIŞI İÇİNDELER

Hollywood Reporter'a konuşan kaynaklar ikilinin 200 milyon dolarlık bir anlaşma arayışı içinde olduğunu aktardı. Benioff ve Weiss, böylece 150 milyon dolara Amazon ile anlaşan Westworld dizisinin yaratıcıları Lisa Joy ve Jonah Nolan'ın yaptığı anlaşmayı geçmeyi planlıyor.

KENDİ ŞİRKETLERİNİ KURMAK İSTİYORLAR

İkilinin anlaşacakları yeni şirketten alacakları parayla kendi yapım şirketlerini kurmak istediği belirtiliyor.

32 DALDA ADAYLIKLA REKOR KIRDILAR

Benioff ve Weiss'ın yaratıcısı olduğu Game of Thrones, son sezonu ve özellikle dizi finaliyle hayal kırıklığı yaratsa da Emmy ödül törenlerinde 32 dalda aday olarak rekor kırdı. Dizinin son bölümünü yaklaşık 20 milyon kişi izledi.

STAR WARS ÜÇLEMESİNİN İLK FİLMİ 2022'DE VİZYONDA

Benioff ve Weiss'ın senaryosunu yazdığı yeni Star Wars üçlemesinin ilk filmi ise 16 Aralık 2022'de vizyonda olacak.

Bu haber 26 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Afganistan'da düğünde intihar saldırısı: 63 ölü, 180 yaralı
Afganistan'da düğünde intihar saldırısı: 63 ölü, 180 yaralı
Kanyonda sele kapıldılar! 1 ölü, 4 yaralı
Kanyonda sele kapıldılar! 1 ölü, 4 yaralı