Fazıl Say, Kaz Dağları için harekete geçecek

Fazıl Say, Kaz Dağları için harekete geçecek

Piyanist Fazıl Say, Kaz Dağları'nın yakınlarına yapılmaya başlatan altın madenine tepki göstermek için 'Su ve Vicdan Nöbeti' kapsamında Çanakkale'de konser verecek.

07 Ağustos 2019 - 08:54

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Kaz Dağları'nın yakınlarına yapılmaya başlatılan altın madenine tepki göstermek için Çanakkale'de konser vereceğini duyurdu.

PİYANO BU SEFER KAZ DAĞLARI'NA GELİYOR

18 Ağustos Pazar sabah Kaz Dağları'ndaki doğa katliamına 'dur' demek için ormanda konser vereceğini duyuran Fazıl Say, açıklamasında şunları söyledi: 18 Ağustos Pazar sabahı Kaz Dağları'ndaki korkunç doğa katliamına 'dur' demek için bir orman konseri planlıyoruz. Orman içindeki müsait mekanın tam yerini sizlere bir kaç gün içinde bildireceğiz. Piyano; bu sefer orman için geliyor Kaz Dağları'na.

KAZ DAĞLARI İÇİN ŞARKI BESTELEDİ

Geçen yıl Truva için gelmiştim. Hatta bir de; bugün bestelediğim 'Kaz Dağları Marşı' bestesinin ilk seslendirilişi olacak o sabah. Bu ağaçlara, doğaya, yaşamaya ithaf bir marş. Dostlar; söz müziğin olsun. Konser doğa orman için, ama elbet insanlar da davetlidir. 'Doğadaki en büyük erdem yaşatmaktır' der düşünürler… Biz de 'bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine' olacağız bu durumda, güzel ülkemizin, binlerce yıllık tarihine ve doğasına elimizden geldiğince sahip çıkacağız. Sesimizle, müziğimizle… Çanakkaleliler ve tüm Türkiye ile beraber.

Bu haber 89 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Minibüs otomobile çarptı: 2'si çocuk 6 yaralı
Minibüs otomobile çarptı: 2'si çocuk 6 yaralı
ABD, INF'de yasaklanmış bir seyir füzesini test etti
ABD, INF'de yasaklanmış bir seyir füzesini test etti