Erdoğan’dan Mansur Yavaş’a: Dörtlü çete!

Erdoğan'dan Mansur Yavaş'a: Dörtlü çete!

Ankara Pursaklar'daki mitingde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in başındaki soyguncu dediği Netanyahu'ya tepki gösterdi ve Mescid-i Aksa'da yaşananların hesabını soracaklarını söyledi.

13 Mart 2019 - 14:41 - Güncelleme: 13 Mart 2019 - 14:42

Seçim çalışmalarına Ankara'da devam eden partili Erdoğan, Pursaklar ilçesindeki mitingde konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

CHP bayrağı ile HDP paçavrası yanyana. Bu seçim onun için beka seçimidir. Ezanımıza hor bakanlar. Bayrağımızı yakanlar bunlar kimle elele. CHP ile elele. Şu anda Bay Kemal bunlarla elele mi? Sandığa beraber gidiyorlar. Bay Mansur bunlarla beraber mi? Dörtlü çete; CHP, HDP, sözde İYİ Parti bir de Saader çıktı. Bunlara hep beraber dersini sandıkta verin. Ülkemizi birileri ezanı ıslıklar da İsrail durur mu. Onlar da Mescid-i Aksa'yı postallarıyla kirletmeye cüre ettiler. 

İsrail'in başındaki soyguncu, bu adam oradan Türkiye'de gazeteciler cezaevinde oradan bize ders vermesin diyor. Ey Netanyahu kendine gel.  sen 7 yaşındaki Filistinli yavruları katleden zalimsin.

Sen kadınlara hücrelere mahkum eden bir zalimsin. Sen bizim oradaki mabedimize polislerin askerlerin postallarıyla giriyor. Biz bu ülkede hiçbir Musevi'yi hor görmedik. Bizi tahrik etmeyin. Bunun hesabını uluslararası camiada size soracağız. Mescidimize yapılan her saldırı karşısında sessiz kalmayacağız Dışişleri Bakanıma talimatı verdim, uluslararası görüşmeleri sürdürüyor. Herkes sussa da biz susmayacağız

Bölücü örgütün emrindeki parti, CHP ve İYİ Parti ile ittifakını gizleme gereği duymuyor. Saklamaya çalışsalar da ittifak gün yüzüne çıkıyor. Seçimde ittifaklarını açıkça ortaya koyamayanlar Ankara'yı nasıl açık yüreklilikle yönetecekler. Bunlar emri Kandil'den alıyor. Sizlerden bu seçimde rabiamıza daha sıkı sarılmanızı istiyorum.

Bu haber 261 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Ümit'ten Atatürk itirafı
Ahmet Ümit'ten Atatürk itirafı
Fazıl Say, 'Su ve Vicdan Nöbeti' için Kaz Dağları'nda
Fazıl Say, 'Su ve Vicdan Nöbeti' için Kaz Dağları'nda