Deprem bilimcisi Hoogerbeets Türkiye’yi uyardı: Büyük deprem...

Deprem bilimcisi Hoogerbeets Türkiye'yi uyardı: Büyük deprem geliyor!

Deprem bilimcisi Hoogerbeets, Türkiye'yi büyük depremlare karşı uyardı.

14 Mart 2019 - 12:07 - Güncelleme: 14 Mart 2019 - 12:08

Yaptığı son tahminlerde başarılı olacan deprem bilimcisi Hoogerbeets, Şubat sonu ve Mart ayı başında meydana gelecek depremleri de doğru tahmin etti. Şimdilerde ise Hoogerbeets'in gözü Türkiye'de. Ünlü deprem bilimcisi Hoogerbeets, Türkiye'yi uyardı.
 
Son depremlerin ardından ünlü deprem bilimcisi Hoogerbeets Türkiye'yi de uyardı. Geçtiğimiz 21 Şubat tarihinde 7 ila 8 büyüklüğünde mega deprem olacağını öne süren ve kendisini yeni nesil deprem tahmincisi olarak adlandıran Frank Hoogerbeets şubat ayı sonu ve mart ayı başında büyük depremin daha meydana geleceğini söylemişti.

Hoogerbeets'in ilk tahmini doğru çıkmış ve Güney Amerika ülkesi Ekvador'da 7.5 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Hoogerbeets'in internet sitesinde paylaştığı bilgi ve videolara göre 13 ila 17 Mart arası yaşanacak olan çeşitli gezegen dizilimleri sebebiyle Dünya'nın yer kabuğu sismik olarak normalden çok daha faal olacak.

Fiji'de meydana gelen depremin ardından aynı hatta 5 büyüklüğünde birkaç depremin oluştuğuna dikkat çeken Hoogerbeets, olası depremin merkez üssü hakkında da bazı tahminlerde bulundu.

Hoogerbeets, Rusya'nın Kamçatka ve Japonya''nın açıklarında yer alan bölgede yakın zamanda oldukça büyük depremin meydana gelebileceği ve Türkiye'nin özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarının da yer aldığı Avrasya deprem hattında sismik faaliyetlerin daha aktif olacağı konusunda uyarılarda bulundu..

Hoogerbets, 14 Mart'ta Merkür, Güneş ve Neptün'ün ve 15 Mart'ta da Güneş, Merkür ve Dünya'nın aynı doğrultuda hizalanacağına dikkat çekti..

Bu haber 239 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşsiz sayısı 938 bin kişi artarak 4 milyon 253 bine çıktı
İşsiz sayısı 938 bin kişi artarak 4 milyon 253 bine çıktı
Kara para aklamada patlama: Şüpheli işlemlerde yüzde 510 artış
Kara para aklamada patlama: Şüpheli işlemlerde yüzde 510 artış