Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İncirlik ve Kürecik açıklaması:...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İncirlik ve Kürecik açıklaması: 'Gerekirse ikisini birden kapatırız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

18 Aralık 2019 - 18:15 - Güncelleme: 18 Aralık 2019 - 18:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Küresel Mülteci Forumu'na katılmak üzere gittiği Cenevre'de gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.

Cenevre'de hem ikili görüşmeler yaptığını hem de mülteci krizi konusundaki görüşlerini Birleşmiş Milletler nezdinde dile getirdiğini kaydeden Erdoğan, ilk olarak Somali Başbakanı'nı kabul ettiğini, ikili ilişkiler ve Doğu Afrika bölgesindeki gelişmeleri ele aldıklarını kaydetti.

Erdoğan, ekonomiden güvenlik ve sağlığa kadar her alanda Somali'de güçlü bir mevcudiyete sahip olunduğuna dikkat çekerek, Somali'nin, mağdur ve mazluma sahip çıkma politikasının en güzel örneklerinden biri olduğunu söyledi.

Avrupa'da bulunan vatandaşlarla toplantı yaptıklarını belirten Erdoğan, “Biz, yurt dışında yaşayan ve sayıları 6 milyona yaklaşan vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Onların hem Türkiye ile bağlarını güçlü tutmalarını hem de bulundukları ülkelerde başarılı olmalarını önemsiyoruz. Bu iki hedef arasında bir çelişki de görmüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 8156 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kasım ayında trafiğe 67 bin araç katıldı
Kasım ayında trafiğe 67 bin araç katıldı
Rusya'dan Türk şirketlere ihracat yasağı
Rusya'dan Türk şirketlere ihracat yasağı