Çayyolu’nda gazetecilere saldırıyı kınadılar

Çayyolu’nda gazetecilere saldırıyı kınadılar

Çayyolu Medya Çalışanları Derneği (ÇAMÇAD) dün Çayyolu Haber Dergisi muhabirlerine yapılan saldırıyı kınadı.

16 Ekim 2018 - 20:04

Çayyolu Medya Çalışanları Derneği (ÇAMÇAD) dün Çayyolu Haber Dergisi muhabirlerine yapılan saldırıyı kınadı.

Çayyolu Medya Çalışanları Derneğinden yapılan yazılı açıklamada şu görüşler yer aldı:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdürü Mustafa Güven’in yapılan haberlerle ilgili olarak Çayyolu Haber Dergisi muhabirlerine saldırdığını esef ve üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Muhabirlere yönelik, önce sözlü daha sonra da fiziki saldırı yapılmıştır. Görevini yapan gazeteci arkadaşımıza yapılan bu çirkin saldırı büyük bir demokrasi ayıbıdır. Biz gazeteciler basın özgürlüğü çerçevesinde kamuoyunu bilgilendiriyoruz. Kitle iletişim araçları sayesinde bireysel özgürlükler ve insan haklarının öne çıktığı dünyamızda; enformasyon görevini yürüten meslektaşlarımıza yapılan bu menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz. Sorumluluk sahibi ve siyasetçilerin, basın ve ifade özgürlüğü noktasında sorumluluklarını yerine getirmelerini bu noktada demokrasinin güvencesi gazetecilere yönelik saldırı yapılmaması yönünde kitlelerini şiddetle uyarmalarını bekliyoruz.

Gazetecilere yönelik saldırılardaki cezasızlık uygulamasından artık vazgeçilmesini, meslektaşımıza yapılan saldırının sorumlularının cezalandırılmasını bekliyoruz. Basın özgürlüğünün olmadığı bir toplumda demokrasiden söz etmek mümkün değildir. Gazetelerin ve gazetecilerin sürekli hedef gösterildiği bir ortamda toplumsal barış da sağlanamaz. Basına yönelik saldırıların direkt halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına yönelik saldırılar olduğunu unutmamalıyız.”

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 892 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Sosyalleşirken topladığımız virüslerle sokağa çıkma kısıtlaması günleri evde misket oynayalım!'
'Sosyalleşirken topladığımız virüslerle sokağa çıkma...
Çağla Şıkel, yasağı deldi
Çağla Şıkel, yasağı deldi