Çayyolu Haber muhabirlerine saldırdılar

Çayyolu Haber muhabirlerine saldırdılar

Geçtiğimiz ay Çayyolu Haber Dergisi’nde çıkan “Bu şirketlere kimse “DUR!” diyemiyor (mu?)” haberinden sonra bugün de Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdürü Mustafa Güven yaptığımız haberle ilgili olarak muhabirlerimize saldırdı.

15 Ekim 2018 - 15:33 - Güncelleme: 16 Ekim 2018 - 20:04

Çayyolu’nda kanunsuzluk diz boyu

Firma ve işletmelerin gerçekleştirdikleri izinsiz reklam faaliyetleri, Çayyolu’nda yoğun olarak artmaya başladı. Özellikle Çayyolu’nda birkaç firma var ki reklam afişlerini tüm Çayyolu bölgesindeki trafik ışıkları başta olmak üzere kamuya ait duvar ve alanlara asıyor. Yasal olmayan bu ilanların toplanması ve ceza kesilmesi gerekirken Ankara Büyükşehir Belediyesi bu konuda üstüne düşeni yapmıyor.

5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 42. maddesi hükümleri gereğince işlem yapması gereken zabıta ekipleri, izinsiz reklam afişi yapıştıran veya ilan asanlar hakkında hukuki işlem yaparken bazı firmaların yasal olamayan ilan ve afişlerine göz yumuyor.

Yerel Medya dediğiniz ne ki? Cürmünüz ne kadar sizin?

Geçtiğimiz ay yaptığımız haberden sonra bu hafta da Çayyolu’nda bulunan birçok trafik ışığına belli firmaların afişleri asılınca Çayyolu Haber muhabirleri konu hakkında bilgi almak ve haber yapmak için Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğünü aradılar. Konu hakkında bilgi almak için görüşülen Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdürü Mustafa Güven afişlerin asılı olmadığını iddia edince, muhabirlerimiz tek tek yerlerini bildirdiler. Bunun üzerine Zabıta Müdürü Mustafa Güven afişleri toplatacağını bunu da görüntülememiz için muhabirlerimizi davet etti.

Buluşma yerine giden muhabirlerimize soru dahi sormadan önce sözlü saldırıda bulunan daha sonra fiziki olarak saldıran Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdürü Mustafa Güven, muhabir arkadaşımızın elinden fotoğraf makinasını almaya kalkarak kırmaya çalıştı. Araya giren vatandaşlar sayesinde dayak yemekten kurtulan muhabirlerimize Güven, “Size ne vatandaşın astığı afişten. Siz rüşvetçisiniz. Firmalardan reklam isteyip alamayınca ilan asan firmaları şikâyet ediyorsunuz. Sizin yerel medya dediğiniz nedir ki? Cürmünüz olsa ne yazar” dedi.

Fotoğraf çekmemizi engellendiler

Muhabirlerimizle yaşan olayın görüntülerini almaya çalışan fotoğrafçılarımıza da fiziki saldırıda bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, tartışmalardan sonra 5 araçla geldikleri gibi gittiler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mustafa Tuna’ya ulaşamadık

Yaşanan bu olaylardan sonra konuyu aktarmak için aradığımız Ankara Büyükşehir Belediyesi Mustafa Tuna telefonlara çıkmadı.

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 636 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adalet Bakanlığı '2002 - 2017' yılları arasındaki istismar verilerini kapattı
Adalet Bakanlığı '2002 - 2017' yılları arasındaki istismar...
Zeytin üreticisi zararda!
Zeytin üreticisi zararda!