Canan Kaftancıoğlu: Üzerine alınan herkes yargıya taşıyabilir

Canan Kaftancıoğlu: Üzerine alınan herkes yargıya taşıyabilir

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran kişinin cezasız kalmasına tepki gösterdi.

08 Eylül 2019 - 11:06 - Güncelleme: 08 Eylül 2019 - 14:46

Ankara’nın Çubuk ilçesinde asker cenazesine katıldığı sırada linç girişimine maruz kalan ve yumruklu saldırıya uğrayan, sığındığı evde taşlanarak ve yakılarak öldürülmek istenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik bu saldırı cezasız bırakıldı.

BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre; saldırı sırasında Kılıçdaroğlu’na yumruk atan, daha önce “İnek hırsızı” olduğu için cezaevine girdiği ortaya çıkan Osman Sarıgün’ün de aralarında bulunduğu saldırganlar hakkında olayın üzerinden 140 gün geçmiş olmasına karşın henüz bir iddianame hazırlanmadı. Böylece Sarıgün’ün aldığı tek ceza, “gözaltına alınması” ve kısa süre sonra serbest bırakılması oldu.

CHP’DEN KAFTANCIOĞLU HATIRLATMASI

140 günde iddianame hazırlanamamasını Canan Kaftancıoğlu’nu hatırlatarak değerlendiren CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Kaftancıoğlu’na CHP İstanbul İl Başkanı olduktan sadece iki gün sonra iddianame hazırlandı. Cumhurbaşkanı’nın talimatıyla hızla ceza verildi. Ancak Genel Başkanımıza saldıranlar için iddianame bile hazırlanmadı” dedi.

Yargının Sarayın yani yürütmenin tahakkümü altında olduğunu ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, BirGün’e yaptığı değerlendirmede, “Yargı maalesef bağımsız ve tarafsız değil. Zaten Hakimler ve Savcılar Kurulunun yapısını baştan aşağı değiştirmediğimiz sürece yargının bağımsız olması mümkün de değil. Yargı, muhalefete karşı bir silah olarak kullanılıyor.

Canan Kaftancıoğlu örneğinden yola çıkarak bunu rahatlıkla görebiliriz. İl Başkanı olduktan sonraki ilk AKP Grup Toplantısında Erdoğan sahte tweetleri göstererek ‘Bedelini ödeyeceksiniz’ dedi. Sonuç ortada” dedi.

“ÇİFTE STANDART”

Yaşanan adaletsizliklerin faturasını halkın ödediğini vurgulayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, şunları söyledi:

Adaletsizlik ve yargıda çifte standart arttıkça kriz derinleşiyor. Adalet olmayınca ekonomik kalkınma da aş da, iş de, ekmek de olmuyor. Tutuklamalar muhalifler için keyfi bir hal aldı.

Bu nedenle bizim hak, hukuk ve adalet mücadelemiz çok önemli. Bu mücadele büyüyerek devam edecek. Türkiye demokrasiye inanan milyonlarla birlikte tek adam rejimiyle mücadele edecek. Eski sonuçlardan ders almayanlar önümüzdeki seçimlerde yaptıkları iş ve işlemlerin sonuçlarını görecekler.”

KAFTANCIOĞLU’NDAN TEPKİ

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise sosyal medya hesabından tepkisini dile getirdi:

“Genel Başkanımızdan ziyade Saray vesayetinin mağdur ettiği 82 milyona geçmiş olsun diyorum.

Bir yanda konvoya laf ettiği için işkence, gören tutuklanan vatandaş diğer yanda GB’nımıza fiziksel saldırdığı için ödüllendirilen vatandaş(benim dava bitti onun iddianame yok hala:))

Ve şimdi bataklık medyasındaki bik bikçilerin konuyla ilgili ‘ama’ ile başlayan bik biklerini alabiliriz.

Ne kadar bik o kadar tik!

Zavallılık ve sefalet tiki..

Üzerine alınan herkes yargıya taşıyabilir Saray yargısı şimdilik onlardan yana…”

Bu haber 309 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çağla Şıkel, yasağı deldi
Çağla Şıkel, yasağı deldi
Yeni yayınlanan kitap sayısı arttı
Yeni yayınlanan kitap sayısı arttı