Buradaki trafik ışıkları gerekli mi ?

Buradaki trafik ışıkları gerekli mi ?

Kavşaklara konulan trafik ışıkları, trafik akışını düzenlemek amacıyla konulur. Ancak bazı trafik ışıkları var ki sürücüleri çileden çıkarmaya yeter.

09 Nisan 2019 - 14:50

2629 Cadde ile 2926 Caddenin kesiştiği Konutkent-2 önündeki trafik ışıkları gibi. Burada bölünmüş yol bulunuyor ve geliş gidiş ayrı. Bu bölünmüş yolda ne bir kavşak ve nede başka bir geçiş bulunmakta. Sadece akşam saatlerinde azda olsa trafik artıyor. Ama o saatlerde de sürücüler için çok fazla sorun olmuyor.

Vatandaşlar tepkili

Konutkent sitesinde ikamet eden Özgür Yalçın “ Buradaki ışıklar gecenin yarısına kadar kırmızı ve yeşil yanmakta. Kırmızı yandığında yolun her iki yönündeki araçlarda aynı anda durmakta ve o sırada yolda başka bir geçiş olmadığından araçlar boşu boşuna karşılıklı beklemekte. Hatta buna kızan bazı sürücülerde kırmızı yanarken yoluna devam ediyorlar” dedi.

Yalçın sözlerine şu şekilde devam etti; “Yoluna devam eden belediye araçları da olmakta bunların içerisinde. Yani işin özü buradaki sebepsiz yakılan ışıklar yüzünden milli servetimiz benzin, mazot boşa harcanmakta, insanların sinirleri gerilmektedir. Lütfen yetkililer bir an önce buradaki trafik ışığı uygulamasını düzenlerlerse sanırım bu yolu kullanan herkes memnun kalacaktır” dedi.

Trafik lambası şikâyet konusu oldu

2629 Cadde ile 2926 Caddenin kesiştiği Konutkent-2 önündeki trafik lambası vatandaşlar tarafından eleştiri konusu oldu. Çevre sakinleri buraya ilk önce kasis koydular. Kasis nispeten iyiydi. Fakat daha sonra bu kavşağa konulan trafik lambalarının gereksiz olduğunu ve trafiği aksattığını ifade ettiler.

Şikayet edebilirsiniz

Gereksiz yere konulan trafik ışıkları nedeniyle 2629. Cadde ve 2926. Cadde de uzun trafik kuyrukları oluşuyor. Çayyolu Haber Dergisi muhabirlerinin edindiği bilgiye göre konuyla ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı 0 312 507 11 03 veya sinyalizasyon müdürlüğü 0 312 342 41 44 nolu telefonlarına şikâyette bulunabileceği gibi ayrıca Karayolları Genel Müdürlüğü Şikâyet Bildirimine de şikâyette bulunulabilinir. (http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Root/SikayetGeriBildirim.aspx)

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 691 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Sosyalleşirken topladığımız virüslerle sokağa çıkma kısıtlaması günleri evde misket oynayalım!'
'Sosyalleşirken topladığımız virüslerle sokağa çıkma...
Çağla Şıkel, yasağı deldi
Çağla Şıkel, yasağı deldi