Belediyenin ihmalkarlığının bedelini vatandaş ödüyor

Belediyenin ihmalkarlığının bedelini vatandaş ödüyor

Daha önceki adı Neolife olan spor merkezi Roof Sports Club’ü geçtiğimiz günlerde binanın imara aykırılıklarından dolayı mühürlendi.

23 Ekim 2018 - 18:12 - Güncelleme: 23 Ekim 2018 - 19:06

400 milyon dolarlık spor salonları sektöründe faaliyet gösteren ve Çayyolu’nda mantar gibi çoğalan spor merkezlerinden biri olan Roof Sports Club de geçtiğimiz ay bir gecede kapısına astığı küçük bir notla kapılarını kapattı.

Tüketici hakları sitelerinde hakkında üye sözleşmelerini iptal etmeme, üyelerin izni dışında para çekme gibi suçlamaların bulunduğu, kötü bir üne sahip olsa da Çayyolu’nun merkezinde olduğu için yüzlerce kişinin üye olduğu kulüp geçtiğimiz ay hem çalışanlarına hem de üyelerine kötü bir sürpriz yaptı.

Gün içinde tüm hizmetlerin normal verilmesinin ardından Roof Sports Club yöneticileri önce spor hocaları, temizlik görevlileri, danışma ve güvenlik elemanlarını toplayarak kapandıklarını, kulüpten eşyalarını toplamalarını istedi. Çankaya Belediyesi Encümeninin aldığı kararla mühürlenen spor kulübünde birçok çalışan neye uğradığını şaşırırken, kapatma gerekçesiyle çalışanların ücretlerinin de verilmediği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıllarda birçok kez isim değiştirerek aynı işletmeci tarafından işletilen merkez için son yıllarda çok fazla şikâyet vardı.

Her şey normal gibi davranılmış

Belediye Encümeni tarafından kapandığı ortaya çıkana kadar her şeyin normal seyrinde devam ettiği, müşteri temsilcilerinin daha sabah saatlerinde üye alma işlemi yaptıklarını, akşam saatlerinde kendilerinin de işlerinden olduğunu anlatan bir çalışan, müşteriler gibi çalışanlarında mağdur olduğunu anlattı.

Öte yandan kulübün internet sitesi de gece saatlerinde bakıma alındığı gerekçesiyle kapatıldı.

Geçtiğimiz ay ruhsatsız olduğu için Çankaya Belediyesi Encümen kararı ile mühürlenen Roof Sports Club kapısına yapıştırdığı ilanda, kapanma sebebinin bina sahibinin şikayeti olduğunu müşterilerine şikayet etti.

Şikâyetlerin arkası kesilmiyor

Koray Metin isimli okurumuz Çayyolu Haber muhabirlerine şu iddiada bulundu. “Daha önceki ismi Neolife olan tesis sadece isim değiştirdi, işletmecisi yine aynı kaldı. Zaten kayyumda olan bir şirketti. Kurulan başka bir şirket üzerinden pos cihazı koyup üyelik yaptılar. Aynı zamanda hizmet verdiği binanın sahibine kira ödemiyordu. Mal sahibi zabıtaya bizzat kendisi şikâyet etti. Elektrik paralarını da ödemedi. Kapanmadan önceki son iki ayda tesiste sıcak suda yoktu.  Mal sahibi en son tahliye davası açtı” dedi.

Ruhsata aykırılık 08.02.2011 tarihinde tespit edilmiş

Binadaki ruhsata aykırılık 08.02.2011 tarihinde Yenimahalle Belediyesi tarafından tespit edilmiş fakat bir işlem yapılmaması dolayısıyla konu 7 yıl sürüncemede kalmış.

Çankaya Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğünün 22/06/2017 tarih ve 98641109-307.01 E.8795 yazısı ile alınan kararda başta yüzme havuzu ile birçok kaçak tespit edildiğiden bina mühürlenmiş denilmekte.

Kapanmadan önce birçok kişiden düşük ücretle para toplayan işletmenin kapandıktan sonra hiçbir yetkilisine ulaşılamaması da dikkat çekici hususlar arasında.

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 1211 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Sosyalleşirken topladığımız virüslerle sokağa çıkma kısıtlaması günleri evde misket oynayalım!'
'Sosyalleşirken topladığımız virüslerle sokağa çıkma...
Çağla Şıkel, yasağı deldi
Çağla Şıkel, yasağı deldi