Avrupalıların Etimesgut çıkarması!

Avrupalıların Etimesgut çıkarması!

Etimesgut’un üç Erasmus+ projeli Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulu geçtiğimiz ay “Developing And Implementing New Strategies In Maths Connected Curricular Subjects” isimli projeleri kapsamında Fransa, İtalya, Yunanistan ve Estonya’dan misafirlerini ağırladı.

02 Mayıs 2019 - 18:46 - Güncelleme: 02 Mayıs 2019 - 18:58

Toplantıya Fransa’dan “Collège Sacré-Coeur-Ploermel” okulu, İtalya’dan “Istituto Comprensivo Nicola D'Apolito–Cagnano varano” okulu, Estonya’dan “Vastse-Kuuste Kool-Vastse-Kuuste vald” okulu, Yunanistan’dan “Peiramatiko Gymnasio Agion Anargyron–Atina” katıldı.

Bir hafta süren program kapsamında yabancı öğrencileri misafir eden Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulu öğrencileri, misafirlerini Ankara’da Altınköy, Ankara Kalesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Eymir Gölünde ağırladılar. Safranbolu, Kapadokya ve Amasra’yı da ziyaret eden öğrenciler bir haftanın sonunda ülkelerine döndüler.

Seneye İtalya, Estonya ve Yunanistan’ı ziyaret edeceğiz

Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulu İngilizce öğretmeni ve AB projeler koordinatörü Ayhan Yavuz “ Yazımını bize ait olan Fransa koordinatörlüğündeki, Matematik Bağlantılı Müfredat Konularında Yeni Stratejiler Geliştirme ve Uygulama isimli projemizin ilk toplantısını Fransa’nın Ploermel şehrinde yapmıştık. Bu defa projemizin ikinci ve öğrencili ilk toplantısını organize ettik. Okul olarak ilk defa böyle kalabalık bir ekibi ağırladık. Proje çalışmalarımızı yaptık. Misafirlerimiz okulumuzdan ve ülkemizden memnun ayrıldılar. Proje çalışmalarımız seneye İtalya, Estonya ve Yunanistan ziyaretleri ile devam edecek” dedi.

Okul müdürü Ergün Bayındır ise “Okulumuz 2012 yılından beri AB projelerinde yer almak için yoğun çalışma içinde. Son beş yıldır Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının desteklediği Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar alanında Avrupa Birliği projelerinde yer alıyoruz. Şu anda üç Erasmus+ projesi yürütüyoruz” dedi.

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 303 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Sosyalleşirken topladığımız virüslerle sokağa çıkma kısıtlaması günleri evde misket oynayalım!'
'Sosyalleşirken topladığımız virüslerle sokağa çıkma...
Çağla Şıkel, yasağı deldi
Çağla Şıkel, yasağı deldi