Altındağ’da Dönüşümün Yeni Adresi: Atıfbey Mahallesi

Altındağ'da Dönüşümün Yeni Adresi: Atıfbey Mahallesi

Altındağ’da kentsel dönüşüm tüm hızıyla devam ediyor. Bugüne kadar 45 binden fazla gecekondu yıkımı gerçekleştirilen ilçede, 175 gecekondu daha yıkıldı. Atıfbey Mahallesi’nde yıkıma dahil edilen 175 gecekondu, belediye ekiplerinin özenli çalışmaları ile kavgasız gürültüsüz şekilde gerçekleştirildi.

15 Eylül 2018 - 11:53

Altındağ’ın her geçen gün daha da modernleştiğini vurgulayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Belediye olarak, kaçak yapılara asla taviz vermiyoruz. Altındağ için gece gündüz çalışıyor, halka hizmet ediyoruz. Yaptığımız yıkımlarla birlikte Altındağımızın çehresini güzelleştiriyoruz. Altındağ’da harabe resmi silip, tamamen daha modern ve estetik bir resim çiziyoruz” diye konuştu.

MAHALLE SAKİNLERİ RAHAT BİR NEFES ALDI

Atıfbey Mahallesi’nde yıkımları, Altındağ Belediyesi Gecekondu ve Sosyal Konutlar Şube Müdürlüğü yönetti. Uyuşturucu madde kullananların uğrak yeri haline gelen sorunlu bölgede, mahalle sakinlerinin de şikayeti üzerine acilen yıkım çalışmalara başlandı. Başarılı çalışma ardından mahalle sakinleri bölgenin temizlenmesi ile rahat bir nefes aldı.

VEYSEL TİRYAKİ: “YIKIMLARI ARTIK VATANDAŞ TALEP EDİYOR”

Altındağ’da yıkımları artık vatandaşın talep ettiğini belirten Belediye Başkanı Veysel Tiryaki dönüşüm hakkında şu mesajları verdi:

“Belki de Altındağ’daki en büyük başarımız dönüşüm ve değişimi halkımıza kabul ettirmek olduğunu düşünüyorum. Zihinlerde bu anlayışı yerleştirmek de özel bir çaba ve gayreti gerektiriyordu. Vatandaşın desteğini hissediyoruz. Dönüşüm çalışmaları ile beraber Altındağ her gün daha çok değer kazanıyor. Çocuklarımız mahallesinde daha rahat ve güvenli şekilde okullarına gitmeli, annelerin, babaların aklı evlatlarında kalmamalı, kimsenin hayatı kararmamalı. Biz Belediye olarak, daha modern ve güvenilir bir ilçe sunuyoruz Altındağlılara. Sağlıklı yaşam standartlarına ulaştırıyoruz. Başkente yakışır bir Altındağ hayalimiz gerçek oluyor.”

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 179 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Binali Yıldırım: İşin konusu benim
Binali Yıldırım: İşin konusu benim
Rusya, 60 ton domates ve çileği geri çevirdi
Rusya, 60 ton domates ve çileği geri çevirdi