Ali Şen: Erdoğan çok büyük bir lider

Ali Şen: Erdoğan çok büyük bir lider

Erdoğan'ın 'AB için 81 milyona gideriz' açıklaması çok doğru.

08 Ekim 2018 - 10:40

Fenerbahçe’nin eski başkanı Ali Şen, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘çok büyük bir lider olduğu’ görüşünü dile getirirken Erdoğan'ın insani yanı da müthiş. Eşimi kaybettiğimde, torunumu kaybettiğimde o kadar meşguliyeti arasında yarım saat boyunca benimle konuştu, teselli etti beni” dedi. Şen, Erdoğan'ın Avrupa Birliği için referandum açıklamasının da 'çok doğru' olduğunu söyledi.

Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’a konuşan Ali Şen, ayrıca Türkiye'nin ekonomik gidişatını nasıl görüyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

50 yıldır Rusya ile ticaret yapıyorum. Önce deri işindeydim, sonra havayolu şirketi kurdum. Şimdi de Rusya'dan doğalgaz ithal ediyorum. Yıllardır ticaret yapan biri olarak şunu söyleyebilirim ki, bugün dünyanın her yerinde ekonomik zorluk yaşanıyor. Dünyanın hiçbir yerinde ekonomik açıdan rahatlık yok. Kendi açımızdan ise 2018 yılında Türkiye nasıl yönetiliyor ve dünyadaki yeri nasıl, buna bakmak gerekiyor. Başkan Erdoğan, daha önce alışık olmadığımız biçimde dünya liderlerine kendi fikrini aşılıyor. Birleşmiş Milletler'de Dünya beşten büyüktür dedi. Çok doğru söyledi. Beş ülke, diğer ülkeleri yönetiyor. Bu matematiği kimse reddedemez. BM'nin ilk kurulduğundaki gibi değil dünya artık.

Amerikalı yöneticilerin, değişen dünya sisteminde artık eskisi gibi güçlü olmadığını bilmeleri gerekiyor. Bugün dünyanın her yerinde Amerikan askeri var; ya bölgesel, ya da mikro savaşın içindeler. Amerika artık bu savaş ekonomisini taşıyamaz. Ben yakın gelecekte Avrupa Birliği'nin de parçalanacağını düşünüyorum. Başkan Erdoğan'ın 'AB için 81 milyona gideriz' açıklaması çok doğru. Madem demokrasi diyoruz, halka soracağız. Başkanlık sistemini de halkımız oyladı, bunu da oylarız. Çıkan sonuca da AB saygı duymak zorunda.

Ayrıca AB için referandum yapsak sonuç 'Hayır' çıkar diyen Şen, bu sonucun AB'yi ekonomik krize sokacağı iddiasını sözlerine ekledi. Erdoğan'ın konuşmalarının Arap dünyasındaki insanlar tarafından büyük bir hayranlıkla izlendiğini de öne süren Şen, Ben Arap dünyasındaki insanların Erdoğan sevgisini kendi gözümle de gördüm” ifadesini kullandı.

Söyleşinin tamamını okumak için tıklayınız.

Bu haber 106 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Galatasaray dev maça coşkuyla uğurlandı
Galatasaray dev maça coşkuyla uğurlandı
Medipol Başakşehir taraftarı Türk Telekom Stadı'nda
Medipol Başakşehir taraftarı Türk Telekom Stadı'nda