AKP seçimi kaybetti! Yüzlerce kişi işten çıkartıldı

AKP seçimi kaybetti! Yüzlerce kişi işten çıkartıldı

Kemalpaşa Belediye Başkanı AKP'li Arif Uğurlu seçimi kaybetmesinin ardından TYP kapsamında çalışan 300 işçiyi program bitmeden işten çıkarıldı.

04 Nisan 2019 - 21:41 - Güncelleme: 04 Nisan 2019 - 21:42

Saray İttifakı'nın adayı olarak seçime giren mevcut belediye başkanı AKP'li Arif Uğurlu, Millet İttifakı'nın CHP'li adayı Rıdvan Karakayalı karşısında kaybetti.

AKP seçim sonuçlarına itiraz etse de değişen bir şey olmadı.

Kemalpaşa belediyesinde seçimleri kaybeden AKP'li yönetim, seçimin sonuçlarını işçilere kesti.

Evrensel'den Metehan Ud'un haberine göre, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında çalışan 300 işçi, program bitmeden işten çıkarıldı.

Belediye açıklama yapmadı

Konuyla ilgili konuşan belediye bürokratları yönetimin değiştiğini belirterek açıklama yapamayacaklarını dile getirdiler.

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) nedir?

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) esnek ve güvencesiz bir çalışma sistemi yaratıyor. Program kapsamında işe başlayan kişiler genellikle 6 ve ya 9 ay süreyle çevre temizliği, inşaat işleri, bakım onarım çalışmaları ya da temizlik hizmetlerde çalıştırılıyor.

Kişilerin görev aldıkları süre boyunca sigorta primleri ve asgari ücret devlet tarafından ödeniyor. Program AKP tarafından seçim kampanyalarının bir parçası haline getirildi. Seçim dönemi öncesi alımlar sıklaşıyor.

Bu haber 138 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ladies Open'da şampiyon İpek Soylu
Ladies Open'da şampiyon İpek Soylu
Avrupa Oyunları'nda ikinci madalya atletizmden geldi
Avrupa Oyunları'nda ikinci madalya atletizmden geldi