AKP’lileri kızdıran Cihangir İslam’dan yeni açıklama

AKP'lileri kızdıran Cihangir İslam'dan yeni açıklama

15 Temmuz hakkında söyledikleri nedeniyle Meclis'te tepki çeken ve dan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma açılan Saadet Partili milletvekili Cihangir İslam'dan bir açıklama daha geldi.

04 Kasım 2018 - 15:25 - Güncelleme: 04 Kasım 2018 - 20:48

Meclis'teki konuşmasının ardından büyük tepki çeken Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, sosyal medya üzerinden yeni bir açıklama yaptı.

Cihangir İslam'ın Tweeti şöyle:

Aziz Milletim,

Görevimi yapıyorum. Hakikati, bunların gerçek yüzünü anlayabilmeniz için teşrih masasına yattım. Gönüllü. Siz benim cemaziyyülevvelimi bilirsiniz. Bir de söylenenlere bakın. Karar sizlerin. Ya Hakikat'ten yana olacaksınız, ya da bunların yalanlarından yana. Vekil

NE DEMİŞTİ?

İslam, 31 Ekim’deki Meclis konuşmasında AK Parti’nin 15 Temmuz sonrasında Yenikapı’da HDP’den, referandum sürecinde CHP’den kurtulduğunu belirterek şöyle demişti:

Ortada bir çatışma varsa bu illa doğru ile yanlışın çatışması değildir, doğru ile yanlış çatışır, yanlış ile yanlış da çatışır; batıl ile batıl da çatışır. 15 Temmuz akşamı iki batılın çatışmasını seyrettik biz bu ülkede. Neydi? Menfaat kavgasıydı. Devleti parsellediniz ve bunun hesabını vermediniz. Allah için bunlara İslamcı falan demeyin, bunlar Makyavelist, bunlar Oportünist bunlar beceriksiz, bunlar dünyaya yapıştılar ve acısını şimdi milletten çıkartıyorlar, değerli arkadaşlarım.

Bu haber 175 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da trafik çilesine neşter
Ankara'da trafik çilesine neşter
Yenimahalle'de Kurban Bayramı hazırlıkları başladı
Yenimahalle'de Kurban Bayramı hazırlıkları başladı