AKP’li Bülent Turan: Çalışan emeğinin karşılığını...

AKP'li Bülent Turan: Çalışan emeğinin karşılığını buluyor

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan'dan kriz yorumu.

11 Eylül 2018 - 21:27 - Güncelleme: 11 Eylül 2018 - 21:27

Çanakkeli'nin Bayramiç ilçesinde hasada devam eden elma üreticileriyle bir araya gelen AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Bırakın krizi, bırakın bazı sıkıntıları. Tam aksine üreten insanların nasıl karşılık bulacağını bu dönem olacak elma hasadında göreceğiz dedi.

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Bayramiç ilçesine gelen AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, beraberinde Bayramiç Belediye Başkanı AKP'li Sadettin Arslan ve Bayramiç AKP İlçe Başkanı Mehmet Demirsöz ile bir araya geldi. Başkan Arslan'dan Bayramiç'teki yatırım ve çalışmalar hakkında bilgi alan Bülent Turan, ardından Külcüler Köyü'nde elma bahçelerinde hasada devam eden üreticilerle bir araya geldi.

Elma bahçelerini ve elma hasadı dönemini yerinde inceleyen Turan, üreticilerle görüşüp sorunlarını dinledi. Bu sırada elma üretici Ramiz Güçlü'nün kızı Seçil Güçlü, Turan'a elma ikramında bulundu. Güçlü, Bülent beyi basından tanıyorum. Kendisini karşımda görünce tek geçim kaynağımız olan elmayı ikram ettim dedi.

'BIRAKIN KRİZİ, ÇALIŞAN İNSAN EMEĞİNİN KARŞILIĞINI BULUYOR'

Bayramiç ilçesinin yanı sıra köyleri de ziyaret eden Bülent Turan, Çanakkale'mizin her köşesi farklı bir kıymet, farklı bir marka. Bayramiç meyvede bambaşka bir marka. Şu an elma sezonunun başladığı dönem. Biz elma hasadı için Bayramiç'e geldik, köylülerimiz ile görüştük. Bize elma hediye ettiler. Onları yerinde tadına bakarak değerlendirdik. Tabi en keyiflisi ise bu sene ürünümüzün çok daha kıymetli olması, çok daha üretimin fazla olması ve fiyat pazarının canlı olması. Ümit ediyorum hasat bu sene çok daha canlı olacak. Çok daha ekonomik karşılığını bulacak. Bırakın krizi, bırakın bazı sıkıntıları. Tam aksine üreten insanların nasıl karşılık bulacağını bu dönem olacak elma hasadında göreceğiz. Türkiye'nin yüzde 6 oranında elma ihtiyacını karşılayan Bayramiç için hasat döneminin üreticimize hayırlı olmasını diliyorum diye konuştu.

Bu haber 98 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Spor Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü'nde Özel Sporcular Ödüllendirildi
Spor Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü'nde Özel Sporcular...
Sosyal medyada tuzak! Bu sitelere dikkat
Sosyal medyada tuzak! Bu sitelere dikkat