’AKP’li Baraçlı bir koltukta üç karpuz taşıyor’

'AKP'li Baraçlı bir koltukta üç karpuz taşıyor'

Ekrem İmamoğlu'nun İBB Başkanı seçilmesinin ardından görevlerinden istifa eden genel sekreter, yardımcıları ve daire başkanları İBB'nin şirketlerindeki görevlerini bırakmadı. Onlardan biri de Hayri Baraçlı.

11 Temmuz 2019 - 17:41

Ekrem İmamoğlu'nun İBB Başkanı seçilmesinin ardından görevlerinden istifa eden genel sekreter, yardımcıları ve daire başkanları İBB'nin şirketlerindeki görevlerini bırakmadı.

Ekrem İmamoğlu bu duruma “İstifa edenlerin iştiraklerde görevleri var. Madem istifa ettiniz neden orada duruyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

İmamoğlu'nun işaret ettiği isimler arasında en dikkat çekenlerinden biri de Hayri Baraçlı. Baraçlı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinden, yardımcılarıyla birlikte istifa etmişti. Baraçlı 2018'de  Cumhurbaşkanı tarafından danışma kuruluna atanmıştı. Baraçlı bir koltuktan istifa etse de, belediye iştiraki olan İGDAŞ'da yönetim kurulu başkanı koltuğunu bırakmadı. 

CHP 26. Dönem milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş da Baraçlı'ya dikkat çekti. Yarkadaş, Ekrem İmamoğlu, İBB Genel Sekreterliği'nden istifa eden Hayri Baraçlı, belediyenin iştiraklerindeki görevlerini bırakmıyor. Baraçlı, CB Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyeliği'ne atandı. Yıldız Teknik'te de öğretim üyeliğini sürdürüyor. Bir koltukta üç karpuz... diyerek eleştirdi.

Bu haber 88 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zeytin üreticisi zararda!
Zeytin üreticisi zararda!
'Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ı üzecek 2020 bütçesi haberi
'Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ı üzecek 2020 bütçesi haberi