2 çocuğun öldüğü İdlib bombardımanından yürek sızlatan...

2 çocuğun öldüğü İdlib bombardımanından yürek sızlatan görüntüler

Suriye’de rejim güçleri ve Rus savaş uçaklarının dün hava saldırısı düzenlediği İdlib’de 2 çocuk hayatını kaybetti, 7 kişi de yaralandı.

17 Aralık 2019 - 21:29 - Güncelleme: 17 Aralık 2019 - 21:31

Suriye’de rejim güçleri ve Rus savaş uçaklarının dün hava saldırısı düzenlediği İdlib’de 2 çocuk hayatını kaybetti, 7 kişi de yaralandı. Beyaz Baretliler, hava saldırısı sırasında hayatını kaybeden çocuklardan birinin cansız bedenini hava saldırısı altında canlarını tehlikeye atarak bulunduğu bölgeden çıkardı. Görevlilerin canlarını tehlikeye atarak verdikleri bu mücadele anları ise sosyal medyadan yayınlandı.

Suriye’de pazar günü rejim güçleri ve Rus savaş uçakları, İdlib’e bağlı Maarşurin köyüne saldırı düzenledi. Hava saldırısında 2 çocuk hayatını kaybederken, 7 kişi de yaralandı. Olay yerine gelen Beyaz Baretliler’in sosyal medya hesabından yayınladıkları görüntülerde, kurtarma ekiplerinin, hava saldırılarında hayatını kaybeden bir çocuğun cansız bedenini, bombalar hala düşerken kurtarmaya çalıştıkları anlar kameralara yansıdı.

Görüntülerde, kurtarma ekiplerinin bombardımandan korunmak için önce bir binanın altındaki girişe sığındıkları, ardından koşarak çocuğun cansız bedenine ulaştıkları ve sedyeye koydukları görüldü.

Bu haber 73 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kasım ayında trafiğe 67 bin araç katıldı
Kasım ayında trafiğe 67 bin araç katıldı
Rusya'dan Türk şirketlere ihracat yasağı
Rusya'dan Türk şirketlere ihracat yasağı