• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
çha

Çayyolu TV

Hizmet sırası Çankaya'da

hizmet-sirasi-cankayada

Şenol Balaban Çankaya Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.
01 Aralık 2013 Pazar 18:25

 Ankara için dünyaya açılan kapıdır Çankaya

Şenol Balaban Çankaya Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu. Balaban, adaylık başvurusundan hemen sonra Çayyolu Haber'e konuştu.

Adaylığınız hayırlı oldun Sayın Balaban, Çankaya için neler yapacaksınız?

Çankaya, Ankara seçimlerinin lider ilçesi, aynı zamanda da büyükşehir ve diğer ilçelerin seçimlerini de yürütecek bir seçim bölgesi. Bu anlamda Çankaya önemli. Bizde Çankaya'da CHP Örgütünü Çankaya halkıyla buluşturmaya talibiz.

Çankaya'nın uzun yıllardır birikmiş sorunları var. Yerel yöneticilik, siyasi ve bürokrasi tecrübemiz ve projelerimizle hepsini bir araya getirerek Çankaya'ya hizmet etmeye talip olduk.

Peki neden Yenimahalle değil de Çankaya?

Yenimahalle'de yapabileceklerimizin hepsini yaptığıma inanıyorum. Seçim döneminde verdiğimiz sözleri kendi adıma tuttum bu nedenle içim rahat. Ama Çankaya'da uzun yıllardır devam eden bazı sıkıntılar var. Bu sorunların temel nedenlerinden biri de örgütün yerel yönetimle buluşamaması. Yenimahalle'de biz bu sorunu çözdük. Çankaya'da da başaracağımıza inanıyoruz.

Çayyolu'nun Çankaya katılması da adaylığınızda etkili oldu mu?

Çayyolu Ankara için çok önemli bir yer. Siyaset yapan insanların ufukları geniş ve hedefleri büyük olmalı. Başkan yardımcılığı yaptığım dönemde bir dönem bu görevi yapacağımı söylemiştim. Şu an hedefim bir üstü. Ömrüm boyunca verdiğim tüm sözleri tuttum.  Çankaya'da bir dönem kalmak istiyorum. Ondan sonraki hedefim Büyükşehir Belediyesi.

Çankaya en çok aday başvurusu yapılan ilçe iddialı mısınız?

Evet iddialıyım. Bakın Çankaya'da parti adayı açıkladıktan sonra o isim artık başkanlığını ilan etmiş sayılır. Bu nedenle o kişi aslında Çankaya'dan çok Ankara Büyükşehir Belediyesi adayı için çalışacaktır.  Çankaya'da görev yapan geçmişteki belediye başkanlarımızın her biri değerli insanlar. Şimdi aday adayı olan isimlerde öyle. Ön seçim ya da merkez yoklamasında aday adayları farklı özellikleri ile değerlendirilecektir. Uzun yıllardır siyasetin içindeyim. Bürokrasi geçmişim ve ticari hayatında edindiğim tecrübelerle hizmette başarılı olacağımıza inanıyorum. Bu sınavı aşkan Yardımcılığı döneminde başarıyla geçtiğime inanıyorum. Yenimahalle' yi bir marka haline getirdik, çehresini değiştirdik. Çankaya'da hak ettiği hizmeti alacak. Çankaya'nın en başarılı dönemini yaşatacağımıza inancım sonsuz. Çankaya'nın gündüz nüfusu 2.5 milyon, üniversitelerin yüzde 80'i bu ilçede. Ankara için dünyaya açılan kapıdır Çankaya...


Haber okunma sayısı: 315 Haber Kaynağı: ÇHA

Haberin etiketleri:

şenol, balaban, seçim, çankaya


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Hiç Ankara'ya Gelmeyen Biri, Ankara'ya Gelse İlk Nereye Götürürsünüz?

Hiç Ankara'ya Gelmeyen Biri, Ankara'ya Gelse İlk Nereye Götürürsünüz?

Ankete Katıl Sonuçlar