• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
çha

Çayyolu TV

CHP'de Çankaya için 28 aday adayı

chpde-cankaya-icin-28-aday-adayi

İlçede 334 kişi de belediye meclis üyeliği başvurusu yaptı.
04 Ekim 2013 Cuma 02:27

 Türkiye’nin en büyük ilçelerinden ve CHP için önemli seçim bölgelerinden biri olan Ankara’nın Çankaya ilçesinde belediye başkanlığı için aralarında mevcut başkan ile milletvekillerinin de yer aldığı 28 aday adayı başvuruda bulundu. 

Türkiye’nin en büyük ilçelerinden ve CHP için önemli seçim bölgelerinden biri olan Ankara’nın Çankaya ilçesinde, belediye başkanlığı için aralarında mevcut başkan, milletvekilleri ve Parti Meclisi (PM) üyelerinin de yer aldığı 28 aday adayı başvuruda bulundu. İlçede 334 kişi de belediye meclis üyeliği başvurusu yaptı. CHP’de parti yönetiminin aldığı karar doğrultusunda aday adayı başvuruları 2 Eylül’de tamamlanırken, belediye başkanlığı için en fazla başvuru yapılan yerler arasında Ankara’nın Çankaya ilçesi geliyor. Halen CHP’li Bülent Tanık tarafından yürütülen belediye başkanlığına aday olabilmek için Tanık’ın yanı sıra 27 isim aday adaylığı başvurusunda bulundu. 

MİLLETVEKİLİ DE VAR 

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, Çankaya Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan mevcut milletvekillerinden. Eski Ardahan milletvekili ve ses sanatçısı CHP PM üyesi Faruk Demir de Çankaya Belediye Başkanlığı için aday adayı olanlardan. CHP PM’nin en genç üyelerinden Ekrem Kerem Okay da Çankaya için başvuruda bulunanlardan. Aday adayları arasında dikkati çeken isimler arasında Çankaya’da geçmiş iki dönemde belediye başkanlığı yapan Doğan Taşdelen’in oğlu Alper Taşdelen de yer alıyor. 

ADAYLARIN DÖRDÜ KADIN 

Çankaya’ya aday adaylığı için başvuruda bulunan isimlerin dördü ise kadın. Demokrat Parti eski genel başkan yardımcılarından Nuran Talu da bu isimler arasında yer alıyor. Eski Bilecik belediye başkanı ve eski milletvekili olan Yaşar Tüzün de adaylık başvurusunda bulundu. 

CHP Çankaya Belediye Başkan aday adaylığı için başvuru yapan diğer isimler ise şöyle: 

Kemal Akkurt, Onur Bayar, Mahmut Bayram, İlke Çakar, Ercan Çuhadar, Hamdi Fidan, Zeynep Göksu, Hayati Güneş, Mehmet Kapusuz, Erdoğan Kılıç, Ali Rıza Kılınç, Bekir Ödemiş, Hüseyin Özcan, Serdar Özkazanç, Zühal Sirkecioğlu Dönmez, Hakan Açıl, Aydın Tümen, Haydar Yılmaz, Necati Yılmaz, Doğan Yılmazkaya ve Ali Rıza Yücel. İlçede belediye meclis üyeliği için de 334 kişi başvuru yaptı. Çankaya’da 1963 yılından beri yapılan on seçimin yedisi CHP tarafından kazanıldı.Haber okunma sayısı: 285

Haberin etiketleri:

chp, çankaya, ankara, aday


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Hiç Ankara'ya Gelmeyen Biri, Ankara'ya Gelse İlk Nereye Götürürsünüz?

Hiç Ankara'ya Gelmeyen Biri, Ankara'ya Gelse İlk Nereye Götürürsünüz?

Ankete Katıl Sonuçlar